Projektowanie Budynków Mieszkalnych, Usługowych oraz Gospodarczych
Porozmawiajmy

Nasza współpraca z Tobą rozpoczyna się od rozmowy telefonicznej, podczas której opowiesz nam o swoim pomyślę. Na początek dowiemy się jaki budynek chciałbyś mieć. W momencie, w którym ustalimy czego dokładnie potrzebujesz posłużymy Ci doradztwem, pokażemy różnice oraz główne korzyści wynikające z danego rozwiązania. Najważniejsze dla nas jest to, aby poczuć klimat i dokładnie zrozumieć Twoje potrzeby.

Dla przykładu przy projektowaniu budynku mieszkalnego duże znaczenie będzie miało to, czy chciałbyś, aby dom był parterowy, czy z poddaszem. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, a my jako eksperci wytłumaczymy Ci, dlaczego w Twoim przypadku, według nas, jedno rozwiązanie będzie lepsze od drugiego.

Jeśli masz inspiracje takie jak zdjęcia, czy projekty z internetu to świetnie! Z Pewnością przydadzą się nam podczas spotkania, również poprosimy Cie,abyś wysłał je nam na maila. Przedstawimy Ci również widełki cenowe, które zależne są od metrażu budynku. Po przeprowadzonej rozmowie możemy umówić się na spotkanie w naszym biurze, na którym poznasz wszystkie szczegóły.

Skonsultuj się 604-381-101
Spotkajmy się

Po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej mamy wstępną koncepcję Twojego budynku. Zakładając, że jest to rozbudowa istniejącego budynku, zabierz ze sobą projekt domu. Jeśli go nie posiadasz nie martw się - rozrysujemy go podczas spotkania i umówimy się na wizję lokalną. Gdy mamy do czynienia z nowym projektem, prawdopodobnie mamy już projekty, którymi się inspirowałeś na mailu, a jeśli nie, to zabierz je ze sobą.

Podczas spotkania w przyjemnej atmosferze postaramy się maksymalnie wczuć w Twoją wizję. Podczas rozmowy dowiemy się jakie są Twoje potrzeby odnośnie nowego budynku, tj. jak duży ma mieć salon oraz ile sypialni czy łazienek będzie Ci potrzebne. Punkt po punkcie przechodzimy przez rozmowę, a nasze pytania ułatwiają Ci, jednocześnie pozwalając puścić wodze fantazji. Tak jak w przypadku rozmowy telefonicznej doradzamy Ci, które rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze np. w przypadku posiadania dzieci.

Tak przebiega nam przyjemnie rozmowa, która odbywa się w komfortowych warunkach i luźnej atmosferze, przy bardzo dobrej kawie. Podczas rozmowy wyceniamy projekt, umawiamy się na termin wykonania koncepcji, który trwa do dwóch tygodni oraz pobieramy zaliczkę.

Skonsultuj się 604-381-101
Koncepcja Budynku - Projekt Budowlano-Wykonawczy

Przed kolejnym spotkaniem wyślemy do Ciebie koncepcje, abyś mógł ją spokojnie przejrzeć. Jest to rzut domu z całym programem funkcjonalnym, prezentacja rozmieszczenia pomieszczeń, układów sanitarnych, mebli oraz ścian działowych. Następnie umawiamy się na kolejne spotkanie.

Na drugim spotkaniu opowiesz nam o swoich przemyśleniach na temat zaprezentowanego projektu. Ciągle będziemy służyć doradztwem i dostosujemy projekt do Twoich wymagań np. ustalimy szczegóły odnoszące się do instalacji budynku: Centralnego Ogrzewania, Instalacji Wodnej oraz Elektrycznej. Jeśli zmiany są drobne, wykonamy je przy Tobie. Może zdarzyć się tak, że poprawek będzie więcej, wtedy umówimy się na podesłanie kolejnego maila. Na tym spotkaniu podpisujemy umowę, w której zawarte są szczegóły naszej współpracy. Podczas otrzymania zaliczki przy pierwszym spotkaniu, nie musisz się martwić o kolejne wpłaty. Reszta zostanie pobrana w momencie zrobienia projektu. Po finalnej akceptacji bierzemy się do prac projektowych, które trwają do miesiąca.

Skonsultuj się 604-381-101
Organizacja Dokumentacji do Urzędów

Stworzony projekt domu to nie wszystko. Zajmujemy się kompleksową organizacją przygotowując niezbędne wnioski dla dokumentacji urzędowej takie jak:

  • Mapa do celów projektowych
  • Decyzja o warunkach zabudowy lub w zależności od lokalizacji działki wypis z planu zagospodarowania przestrzennego
  • Formalności związane z pozwoleniem na budowę, które dostarczamy do Starostwa powiatowego lub Urzędu Miasta
  • Jeśli dany budynek jest objęty ochroną konserwatorską uzgadniamy projekt z konserwatorem zabytków
Skonsultuj się 604-381-101
Finał

Po procesie projektowania budynku wyjaśniamy jaki jest termin na sprawdzenie projektu w Urzędzie Miasta lub w Starostwie Powiatowym - ustawowo jest to 65 dni. Po rozliczeniu się dostarczamy dokumenty do w.w. instytucji.

Może okazać się, że nie potrzebujesz naszej pomocy, ponieważ masz zaprzyjaźnionych fachowców. Sugerujemy jednak, aby ktoś z naszego zespołu mógł mieć nad tym kontrolę i jako dodatkową usługę oferujemy nadzór nad budową. Wszystko po to, abyś miał pewność doskonale wykonanej pracy. W końcu to.. Twój Wymarzony Dom!

Skonsultuj się 604-381-101
Dlaczego warto z nami
współpracować?
Posiadamy doświadczony zespół, a projekty wykonujemy zgodnie z “sztuką budowlaną”
Jesteśmy elastyczni, potrafimy słuchać i doradzić Klientowi bazując na naszym dużym doświadczeniu
Szybki termin wykonania projektu - do miesiąca
Wykonujemy ponad 10 projektów miesięcznie